Soutěž Premio Andrea Parodi vstupuje do dvanáctého ročníku

18. 2. 2019 | Rubriky: Články,Uncategorized

Jediná italská soutěž na poli world music se základnou v Cagliari, kulturní metropoli ostrova Sardinie, otevírá registraci pro skupiny z celého světa.

Akce je organizována jako pocta nejvýznamnějšímu sardinskému zpěvákovi posledního půl století. Premio Andrea Parodi znamená v překladu Cena Andrey Parodiho. Ten zemřel předčasně na rakovinu na vrcholu své dráhy ve věku 51 let. Velmi dobrá zpráva je, že soutěž má trvale vzestupnou tendenci s mezinárodní účastí. Finálové koncerty se konají v divadle ve starém centru přístavu Cagliari, což je malebné město postavené v prudkém svahu, klikatými serpentinami můžete vyjít až ke starým hradbám a vyhlídkám, zatímco od východního okraje města se táhnou krásné písčité pláže. Uměleckou ředitelkou festivalu je zpěvačka Elena Ledda. Finále letošního ročníku proběhne od 10. do 12. října, tedy v době kdy na Sardinii ještě vládně letní počasí. Přihlásit se je možné online na webu www.fondazioneandreaparodi.it, soutěž je otevřená hudebníkům z celého světa, registrace je zdarma. Vedle získání stipendia ve výši 2500 se pro vítěze otevírá i možnost koncertů na významných italských festivalech, např. European Jazz Expo (Sardinie), Folkest (Friuli), Negro Festival (Pertosa Salerno) , Mei di Faenza (Ravenna). Uzávěrka přihlášek je 31. května 2019.

K přihlášce je nutno přiložit 2 nahrávky, texty s překlady do italštiny, biografii, fotky i další náležitosti. Po hudební stránce je soutěž zaměřena na prezentaci nových směrů vycházejících z lokálních kořenů, tedy fenomén označovaný jako world music.

Monsieut Doumani, trio z Kypru, na loňském finále


Rubriky

Poslední články