Sedmé nebe, pátek 2. října na Vltavě

2. 10. 2020 | Rubriky: Články

Můj pořad, který začal před 30 lety jako Hudba na pomezí, má na Vltavě restart v rámci večerní série Sedmé nebe, každý pátek večer. V programu 2. října: Bokanté, Aram Bajakian, Lisboa String Trio, a lisabonsko-brazilská lahůdka Roda De Choro De Lisboa.

audio


Skupina Bokanté vznikla jako paralelní projekt dobře známé funkové kapely Snarky Puppy, a sestavu dále rozšířil holandský Metropole Orkest. Obě instrumentální tělesa získala několik cen Grammy, a na Grammy bylo nominované i album What Heat společně natočené se zpěvačkou Malikou Tirolien. Fenomenální postavou je hráč ma lap-steel kytaru, Roosevelt Collier, který měl být letos hostem festivalu Colours of Ostrava.


Kytarista Aram Bajakian se narodil ve Spojených státech, ale jeho předkové pocházejí – jak ostatně naznačuje jeho příjmení – z Arménie. Hrál s tak významnými osobnostmi jako John Zorn či Lou Reed, a též je známý i díky skupině Dálava. Tu vede spolu se svojí manželkou, zpěvačkou Julií Úlehlou, která je pravnučkou významného českého hudebního sběratele Vladimíra Ulehly. Aram Bajakian vydal své album There Were Flowers Also In Hell, před 6 lety, a v průvodním textu uvádí jako svou silnou inspiraci černošské blues. Vedle toho spolupracoval i s desítkami dalších umělců včetně Lou Reeda a Johna Zorna.


Druhá polovina programu je věnována málo známé hudba Portugalska, skupinám Lisboa String Trio a Roda De Choro De Lisboa.
Rubriky

Poslední články