Carnaval de Sao Vicente…

17. 4. 2014 | Rubriky: Články

… zpívá Cesaria Evora na svém slavném albu Café Atlantico z roku 1999. Karneval na kapverdském ostrově Sao Vicente zažila mnohokrát v životě – narodila se v jeho hlavním městě, přístavu Mindelo. Díky intenzitě a pestrosti znalci staví tamní oslavy posledního dne před masopustem hned vedle karnevalu v Rio de Janeiru, Cesaria Evora doslova zpívá, že “Sao Vicente se stává malou Brazílií”. I na Velikonoce je dobré si karneval připomenout, Velikonoční pondělí je vždy necelých sedm týdnů, tedy 48 dní po Masopustním úterý.

Na tom, že letošní karneval byl mimořádný i na kapverdské poměry, se shodnou i místní obyvatelé. Andy Janeta se před lety přestěhoval na turisticky nejoblíbenější kapverdský ostrov Sal z Česka a pracuje tu pro cestovní kancelář Barracuda Tours. “Karneval získal štědrou podporu z veřejných peněz, mládež ve školách se připravovala už od začátku roku.” Oslavy probíhají spiběžně na většině z celkem deseti obydlených ostrovů, který si tedy vybrat? “Nejlepší karneval je skutečně v Mindelu, to je kulturní centrum Kapverd, Angličané tam pro své loďstvo čerpali uhlí i vodu a zřídili tam první kapverdskou univerzitu.” Reportáž z letošní výpravy na Kapverdské ostrovy můžete sledovat 21. dubna v pondělní Čajovně na Vltavě 19.00-20.00.

Poděkování

vstřícným a pohotovým cestovním kancelářím, které dokázaly splnit často komplikovaná přání za dobré ceny: Exim Tours v Praze za přímé letecké spojení a Barracuda Tours na Kapverdách za veškerou asistenci během pobytu.

www.eximtours.cz
barracudatours.netRubriky

Poslední články