Další aktuální zprávy

BOHEMIAN CRISTAL INSTRUMENT - single NEW NATURE

 

[14. června 2024] BOHEMIAN CRISTAL INSTRUMENT [BCI] představuje nový singl „New Nature.

Pražská premiéra se odehraje 29. června na závěr umělecké rezidence v Paláci Akropolis, kde BCI představí novou generativní laserovou show od italského umělce JESTERN. Vstupenky zakoupíte zde.

New Nature“ je prvním singlem z připravovaného debutového alba BOHEMIAN CRISTAL INSTRUMENT, projektu soustředěného kolem jedinečného hudebního nástroje z českého skla.

Za konceptem „NEW NATURE“ se skrývá posthumanistický svět, kde se technologie, lidé a příroda propojují v novou jednotu. Skladba působí jako soundtrack k této postapokalyptické krajině, ve které se rodí nový svět.

Společně se svým nástrojem vás autorka provází touto utopickou eko-fikcí a kóduje novou “přírodu” za doprovodu silně emotivní, ambientně- elektronické skladby.

Samotný singl vznikl během dvoutýdenní letní umělecké rezidence na chalupě na úpatí Sněžky již v roce 2020, nahrávání pak probíhalo samostatně v renomovaném Seahorse Sounds Studios v Los Angeles.

Skladbu už mám ve finální podobě dlouho, ale váhala jsem s vydáním. Přála jsem si k singlu vytvořit krásný videoklip s vizuálními efekty ze skla, ale stále se mi nedařilo získat dostatek financí na realizaci. Nechtěla jsem ale dál čekat, takže jsem se rozhodla single vydat a natočit k němu teaser v podobném duchu jako malou ukázku. Snad se povede vytvořit celý videoklip později a nyní si můžete užít malou ochutnávku, “ komentuje vydání Lenka Morávková, která za koncept videa k NEW NATURE získala ocenění na ISEA 2023, International Symposium of Digital Arts, v Paříži.

Tento teaser vzniknul během června v Los Angeles a vizuální efekty k němu připravilo Metalvx, které připravilo např. 3D vizualizace pro Grimes na Coachella. Hlavní roli kromě autorky a nástroje v něm hraje české laboratorní a uranové sklo.

TEASER ZDE

https://youtu.be/nbQFdhQEl9Q

NEW NATURE Spotify link

https://shorturl.at/gLnTx

 

 

 

 

 

 

 
Archiv rubriky